Apie viską po truputį

Atsiminimai – Druskininkai ir Birštonas

Panemunės sėte nusėtos meškeriotojais. Išspardyti kupstai, o arčiau vandens, bešmaižiojantys net takelius pramynė. Vieni spiningu lydekas bei ešerius vilioja, kiti su devonu salačių vaikosi. Žiūrėk, pliūkšters kur tas paršelis, o spiningistas jau ir dumia tekinas, skuba. Sviedžia blizgę ir… staiga spiningo kotas išlinksta, o vandeny salatis pūkšnoja.
Vidurvasarį dažnas plūdine meškere gyvą žuvytę ešeriams siūlo. Ūsorių gerbėjai su dugninėm ant naktinių sliekų, olandiško sūrio, trandies (ilgakojo uodo lervos) iš už akmenų ūsočius vilioja.
žvejai senovėjKantresni ir stipresnius pergyvenimus mėgstantys paskui šapalus vaikosi. Vienas įsibridęs iki bambos, kitas net iki pažastų, o trečias susigūžęs valtigaly mėto žiogus vieną po kito, o kai tik vanduo bulkteli, tuoj ir meškerę iškiša. Ne be reikalo jie vargsta. Pasitaiko ir neblogą šapalą pagauti.
Linksmesni meškeriotojai su kuojomis žaidžia. Jiems kad tik kimba. Mesk ir trauk, mesk ir trauk. Vienas malonumas, ir skaičium pasigirti galima… Juo labiau, kad kuojoms ir masalas bet koks tinka – sliekagalis, apsiuva, musė, grūdai ar duonos minkštimas.
Toliau, prie kriaušio, nebloga vietelė. Vanduo čia ramiai, mįslingai sūkuriuoja, lyg ir neketindamas niekur toliau tekėti. Pakrūmy susikaupęs, susirūpinęs, skrybėlę ant akių   užsimaukšlinęs,   nuo plūdės akių nenuleidžia autoritetingas meškeriotojas.  Tai karšių „bičiulis”.
Staiga jo akyse blyksteli džiaugsmo ugnelės. Ranką išsitiesia prie meškerykočio, pirštai lėtai, bet tvirtai apima kotą. Plūdė kilstelėjo į viršų, atsigulė ant šono ir iš lėto pradeda įstrižai grimzti. Autoritetingasis karšių „bičiulis” palinksta į priekį, pritupia ir… čpok! Pakirto. Gražuolis karšis pradėjo sukti ratus. Viskas. Karšis jau meškeriotojo. Nukabins jis laimikį nuo kabliuko ir vėl sėdės, įsistebeilijęs į plūdę.
Giliose duobėse, prie suvirtusių į vandenį medžių, paryčiais galima ir šamą pakibinti. Jei mėgstate meškerę, užkabinkite ant didelio kabliuko varlę, gniužulą sliekų, vištienos ar vištos žarnų ir galite būti tikras, kad užkibs. Tačiau ar ištrauksite, priklausys nuo jūsų. Čia jau reikia ne tik kantrybės, bet ir įgūdžių. Kaip ir ežere, upėje, šamas išeina pasiganyti brėkštant, o dieną, po pusryčių, jis snūduriuoja duobėn įlindęs.

This Post Has 5 Comments

  1. I simply want to tell you that I am just new to weblog and certainly liked you’re blog site. More than likely I’m likely to bookmark your site . You definitely come with awesome writings. Kudos for sharing your web site.

  2. I love meeting useful info, this post has got me even more info! .

  3. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this just before. So nice to get somebody with some original thoughts on this subject. realy appreciate starting this up. this amazing site can be something that is required over the internet, someone if we do originality. helpful work for bringing new stuff for the world wide web!

  4. I know there are lots of firefox addons that help manage saving pictures, but what I am specifically looking for is, one which can allow me to simply paste the picture link and it will download the picture from that link. . Reason being, the pictures I am saving is has their own individual link and NOT on the same page itself..

  5. I’m just having this crazy idea, I’m planning to post comic pages or strips on Blogger, since its generating revenue from Google Adsense, I might profit from this, hehe (me gloating like an alien Ferengi). Will this idea work?.

Leave a Reply

Close Menu