Apie viską po truputį

Naudingieji augalai

Žmogus vartoja augalus įvairioms savo reikmėms tenkinti jau labai seniai. Iš pradžių augalai buvo vartojami įvairiai, būta netgi nesėkmių, bet per ilgesnį laiką, sukaupus patirties, atrinktos tinkamiausios, kuriam nors tikslui tinkančios augalų rūšys.

Naudingų augalų rūšių įvairiose šalyse buvo rasta šimtai ir tūkstančiai. Daugelis maistinių naudingųjų augalų rūšių ilgainiui buvo pradėtos auginti pačio žmogaus, bet dabar kai kurios jų pamirštos ar jau išnyko. Vis dėlto labai daug valgomų miško uogų, pašarinių žolių, vaistažolių, pluoštinių, rauginių ir kitokių naudingųjų augalų ir dabar tebeauga savaime miškuose, pievose, pelkėse ir kitokiose natūraliose augimvietėse. Vien Lietuvoje priskaičiuojama daugiau kaip 500 naudingųjų augalų rūšių.

naudingi augalaiIšvysčius žemės ūkį, pramonę, įvairių sintetinių, gydančių, dažančių ir kitokių augalinius junginius atstojančių medžiagų gamybą, buvo pamirštos ir nebenaudojamos natūralios gamtos teikiamos gėrybės, kurias sėkmingai vartodavo senieji gyventojai. Be to, ypač šiuo laiku, aiškėja, jog sintetinės medžiagos dažnai negali visiškai pakeisti natūralių augalinių medžiagų ar jų komponentų.

Naudingieji augalai vaidina labai svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime. Tai maistas žmonėms, pašaras gyvuliams, pluoštinė ir įvairi techninė žaliava, vaistai, kuras, statybinės medžiagos ir visoks kitoks įmanomas panaudojimas . Suprantama, tiek ir gyvūnai, tiek ir žmogus be augalų negalėtų išsiversti, Todėl augalų panaudojimu domimasi jau nuo laibai seniai.

Leave a Reply

Close Menu