Apie viską po truputį

10 gero darbuotojo taisyklių

1. Niekada nevaikščiokite po ofisą be popierių rankose.

Žmogus su popieriais sudaro sąžiningai dirbančio įspūdį. Jeigu žmogus eina tuščiomis rankomis, tai aplinkiniams atrodo, kad jis eina gerti kavos. O jeigu rankose yra laikraštis, tai jis eina į tualetą. Be to, po darbo eidami namo, imkite su savimi kuo daugiau popierių – atrodys, kad jūs dirbate net naktimis

2. “Barškinkite” kompiuterį – atrodysite labai užsiėmęs

Jeigu jūs daug spausdinsite klaviatūra, tai atsitiktiniam stebėtojui atrodys, kad baisiai daug dirbate. Aišku, iš tikrųjų jūs galite rašyti asmeninius el laiškus, naudoti IRC ar ICQ. Kai jūs prigriebs jūsų viršininkas (o tai anksčiau ar vėliau atitiks) sakykite, kad jūs mokotės, įsisavinate naują programinę įrangą ir t.t.

3. Betvarkė ant darbo stalo

Aukščiausia vadovybė gali sau leisti vakare išeinant palikti švarų stalą. Paprastiems mirtingiesiems tai būtų nedovanotina klaida, nes tada leidžiame kitiems suprasti, kad dirbame ne pilna jėga. Stalas turi būti labai apkrautas įvairiais popieriais. Kitiems pernykčiai dokumentai atrodo taip pat kaip ir šiandieniniai, todėl svarbu tik kiekis. Popierių stirtos turi būti kaip galima aukštesnės. Jeigu žinote, kad į jus kreipsis dėl kokio nors dokumento, būtinai jį įgrūskite kuo giliau. Tada reikalui esant galėsite parodyti, kaip greitai kaupiasi popieriai ir kiek jums reikia pastangų surasti tinkamą.

4. Balso paštas

Niekada neatsakinėkite į skambučius tiesiogiai, jeigu galite pasinaudoti balso paštu. Žmonės beveik niekada neskambina pasisiūlyti padėti, atvirkščiai jie skambina, kad jūs ką nors dar jiems padarytumėte. O taip gyventi negalima. Tegu visi skambučiai “eina” į balso paštą ir jūs žinosite, į ką reikia atsiliepti, o į ką geriau nereaguoti. Jeigu jums bandoma primesti nuobodžią užduotį, perskambinkite per pietų pertrauką, kai tiksliai žinote, kad atsiliepti gali tik sekretorė arba balso paštas. Atrodysite sąžiningas ir doras, nes sureagavote į prašymą. Ir jau pats prašytojas kaltas, kad tuo metu buvo išvykęs.

5. Užsiėmusio žmogaus veido išraiška

Darbe visą laiką atrodykite baisiai užsiėmęs. Bet nesiblaškykite. Pasitreniruokite prieš veidrodį nustatyti tokią veido išraišką, kad vadovybė tik pažvelgusi į jus suprastų – jūs atliekate skubius ir svarbius darbus.

6. Užsilaikykite vakarais po darbo

Jeigu viršininkas dar neišėjo, geriau užsilaikykite darbe. Paskaitykite norimus žurnalus ar knygas (juk namie vis tiek nebus tam laiko). Taip pat siųskite el. pranešimus ne darbo metu (pvz., 21:35, 07:15 ir t.t.) arba švenčių dienomis.

7. Artistiški atodūsiai efektui sustiprinti

Garsiai atsiduskite, kai kalba eina apie darbus. Demonstratyviai nusibraukite kaktą. Tai sudarys įspūdį, kad esate labai apkrautas ir daugiau darbų jums jau nebepavyks patraukti.

8. Atitvarų strategija

Popieriai ant stalo taip pat puikiai tinka atsiriboti nuo pašalinių akių – per juos nesimatys, ką iš tiesų darote. Ant praėjimo susidėkite senas papkes ir knygas, kad prie jūsų būtų sunku ir prieiti.

9. Atidirbkite reikiamą leksiką

Išmokite kaip galima daugiau terminų ir tarptautinių žodžių. Būtinai naudokite juos bendraudami (ypač su viršininku). Atminkite, kad jis gal ir nelabai supras, ką sakote, bet nuomonę apie jus susidarys teigiamą.

10. SVARBIAUSIA: jokiais būdais neleiskite, kad šis tekstas pakliūtų jūsų viršininkui į rankas.

darbuotojas

Leave a Reply

Close Menu