Apie viską po truputį

Kelionė į Šveicariją ir Austriją

Alpių grožis, nekintantis per amžius, it magnetas traukia ir vilioja… O kada kalbama apie poilsį, gryną orą, kalnus, slidinėjimą, šokoladą, laikrodžius, karves, pieną, bankus – mintyse turima Šveicarija. Santykinai maža lyginant su kitomis Europos valstybėmis, bet savo galia – milžinė. Tai viena stambiausių finansinių imperijų Vakarų pasaulyje.  Šveicarijos gamtos grožis yra šios šalies vizitinė kortelė. Austrija. Tai – Mocartas, Štrausas, Dunojus, Zalcburgas, Viena. Dar labiau pagalvojus – tai išvystyta turizmo industrija, neutrali politinė nuostata, Austrijos-Vengrijos monarchija, Habsburgų dinastija, įsitikinusių katalikų šalis…

sveicarijos alpesLabai anksti ryte išvykite iš Lietuvos.  Pirmoji tranzitinė šalis – Lenkija, kurios teritorija važiuosite apie 750 km. Pagal dydį Lenkija – septinta Europoje. Mums, lietuviams, ji yra tarsi “langas” į Europą, nes per ją šakojasi keliai į daugelį valstybių.  Kelias eis per Augustavo miestą, kurį išgarsino 1862 m. pastatytas 102 km ilgio kanalas. Tai buvo Lenkijos technikos laimėjimas. Šalies sostinė Varšuva, turinti per tūkstantį istorinių paminklų, amžių eigoje kelis sykius buvo griaunama ir vėl klestėjo. Dabar į sostinę skverbiasi bankų ir verslo gijos iš viso pasaulio, kyla stiklu tvieskiantys dangoraižiai. Nuo Varšuvos kelias pasuks link Žemutinės Silezijos sostinės – Vroclavo, ketvirto pagal dydį Lenkijos miesto, esančio prie Oderio upės. Vroclavas visada buvo vienu didžiausių miestu šioje Europos dalyje, o viduramžiais konkuravo su Praha. Miesto ribose daug upės atšakų ir kanalų, per kuriuos nutiesta 114 tiltų. Miesto simboliu laikomas kabantis Grunvaldo tiltas. Už Vroclavo prasidėję labai seni Sudetų kalnai pagyvins kraštovaizdį iki pat Lenkijos – Čekijos pasienio.  Čekijos vardas asocijuojasi su Bohemijos stiklu ir porcelianu, alumi, santechnikos gaminiais, automobiliais. Šalis garsėja knygų leidyba, aukštosiomis mokyklomis, muziejais, teatrais. Nuo seno ji vadinama “Europos konservatorija”. Vienas gražiausių Europos miestų – Praha – jus pasitiks vėlų vakarą. Karolio tiltas, Prahos pilis – buvusi karalių rezidencija (dabar – Prezidentūra), Senojo miesto Rotušės bokštas su XV a. įrengtu astronominiu laikrodžiu – didžiulio turistų susidomėjimo sulaukiantys objektai. Čia teks pernakvoti.

sveicarijos alpesPo pusryčių išvykite į Karlovy Vary kurortą, pasaulyje geriau žinomą senuoju pavadinimu – Karlsbadas. Nuo pat viduramžių miestas garsėja dvylika karštų mineralinių šaltinių, naudojamų gydymui. Paties karščiausio šaltinio Geizerio vanduo naudojamas ne vien gėrimui, bet ir vonių procedūroms. Jūs turėsite galimybę išsimaudyti atvirame terminiame baseine. Yra sauna, masažo kabinetas. Pasikėlę funikulieriumi į 556 m aukščio Draugystės kalvą, pasigėrėsite miškingomis kalvotomis apylinkėmis. Paragausite karštųjų versmių vandens. Laisvu laiku galima papietauti, pasimėgauti kurorto ramybe, pasivaikščioti. Vakare išvyksite link Šveicarijos. Naktį apie 500 km važiuokite Vokietijos teritorija: Niurnbergo kryptimi (Bavarija), po to – Štutgarto, Singeno (Badeno-Viurtembergo žemė).

Ankstų rytą būsite Šveicarijoje. Tranzitu pravažiavę patį didžiausią Šveicarijos miestą Ciurichą, atvyksite į milijonierių miestą Zugą. Pagal statistiką miesto gyventojai yra turtingiausi šalies gyventojai. Čia aukščiausias pajamų dydis vienam žmogui, patys mažiausi mokesčiai. Nedidelis, kosmopolitinis, prabangus Zugas žavus senaisiais, puikiai išsilaikiusiais namais. Apžiūrėkite Šv.Osvaldo bažnyčią, pasižvalgykite po įspūdingas senamiesčio gatveles. Nuvykite į vieną vaizdingiausių šalies kantonų – Apencelio kantoną. Lyniniu keltuvu pakilsite į šio regiono aukščiausią Alpių viršukalnę – Santis ( 2 502 m ), kur dangus susilieja su kalnų keteromis. Iš naujai įrengtų apžvalgos aikštelių, jei leis oro sąlygos, išvysite Alpių kalnų grandinę, nusidriekiančią per šešias šalis.

sveicarijos alpesKalno papėdėje veikia sūrinė, kur galima nusipirkti aštriausio iš visų šveicariškų sūrių – Apencelio sūrio. Pervažiavę tiltą per Reiną, atvyksite į gamtos grožio karalijoje įsikūrusią nykštukinę Lichtenšteino kunigaikštystę, turinčią 31 000 gyventojų. Šalies saugumu ir užsienio politika rūpinasi Šveicarija. Ši valstybė žinoma viso pasaulio filatelistams. Trumpai pasivaikščiokite po sostinę Vaducą, miestą, kuris neturi nei oro uosto, nei geležinkelio stoties ir kurio centras – rami, ilga gatvė, pagyvėjanti turistinio sezono metu. Vakare atvykite į plotu didžiausią Šveicarijos kantoną – Graubiundeno kantoną. Pernakvokite.

Rytą atvykite į Graubiundeno kantono sostinę – Churą. Anot vietinių gyventojų, Churas yra seniausias Šveicarijos miestas. Pasivaikščiokite po senove dvelkiantį senamiestį, apsilankykite XIII a. Dievo Motinos bažnyčioje. Netoli esantis Bad Ragaz kurortas pritraukia poilsiautojus radioaktyvaus karšto vandens versmėmis. Iš miestelio palei Tamina upę pėsčiomis keliaukite iki karštųjų versmių. Į abi puses teks nueiti 8 km. Perėjos takas ves Alpių kalnų “tuneliu”, iš aukštybių kris tirpstančio sniego upeliai. Būdami kalnų apsuptyje pajusite didžiulį teigiamų emocijų krūvį. Po pietų nusiteikite ilgasm važiavimui per Austrijos Alpes iki Insbruko. Tie patys Alpių kalnai, tas pats gamtos grožis, tačiau valstybė kita – Austrija. Insbrukas – vienas jauniausių ir dinamiškiausių Austrijos miestų. Kadaise miestą išpuošė Maksimiljanas I Habsburgas, o mūsų amžiuje jį išgarsino Žiemos Olimpinės žaidynės. Senamiestis nustebins viduramžių pastatais, bažnyčiomis, parkais. Pernakvokite.

Išvykę iš ryto apie vidudienį atvyksite į Zalcburgą, alsuojantį Mocarto didybe. Ekskursija po Zalcburgo miestą prasidės gražiame Mirabelės parke. Šį parką ir rūmus arkivyskupas  įrengė savo mylimajai. Iš parko matoma ant kalvos stovinti didinga Zalcburgo tvirtovė. Pasigrožėję Mirabelės sodais, žvalgysitės po senamiestį, išraizgytą daugybės siaurų, vaizdingų senamiesčio gatvių. Įspūdingomis vitrinomis ir iškabomis pasigėrėsite žavioje Getreidegasse gatvelėje. Ji nuves ir į buvusią Arkivyskupų rezidenciją, kurią sudaro senieji ir naujieji rūmai. Čia veikia dailės muziejai bei reprezentacinės salės garbingiems miesto svečiams. Šalia  rūmų –  miesto katedra, žinoma jau nuo VIII a. Po Antrojo pasaulinio karo perstatyta. Joje vargonais skambino miesto nenuorama W.A.Mocartas. Ramybės oazė – Šv.Petro vienuolynas. Vienuolynas, Šv.Petro bažnyčia, kapinaitės ir net labai senas vyno rūsys priklauso benediktinų vienuoliams. Miestą išgarsinusiam kompozitoriui W.A.Mocartui jo vardo aikštėje pastatytas paminklas, veikia du muziejai: name, kuriame kompozitorius gimė ir name, kuriame jis gyveno nuo 17 metų iki išvykstant į Vieną. Pasikelkite funikulieriumi ar pėstute įkopkite į kalną ( 120 m), ant kurio stovi Zalcburgo tvirtovė ir iš kur gėrėsitės miesto panorama.

Leave a Reply

Close Menu