Apie viską po truputį

Kelionė į Austrijos – Slovėnijos Alpes

Slovėnija – triskart už Lietuvą mažesnė šalis, turinti apie 2 mln. gyventojų. XVI a. Slovėnija tapo Austrijos dalimi ir jos valdžioje išbuvo apie 600 metų. Ilgus šimtmečius kovojo su užkariautojais, bet išsaugojo savo kalbą, kultūrą, papročius. Prieš 13 metų pasitraukusi iš “6 seserų sąjungos” – Jugoslavijos, Slovėnija ir ekonominiu, ir kultūriniu požiūriu liko stipriausia šalimi. Šiaurėje apie 47 km šalis turi priėjimą prie Adrijos jūros. Julijos Alpėse yra aukščiausias Slovėnijos kalnas – Triglavo kalnas ( 2864 m ). Jis žiemą ir vasarą pritraukia daug aktyvaus poilsio mėgėjų. Kalnuose daug ledyninės ir karstinės kilmės ežerų.  Austrija. Tai – Mocartas, Štrausas, Dunojus, Zalcburgas, Viena. Dar labiau pagalvojus – tai išvystyta turizmo industrija, neutrali politinė nuostata, Austrijos-Vengrijos monarchija, Habsburgų dinastija, įsitikinusių katalikų šalis…Ideali atostogų šalis su ežerais, slėniais, įspūdingais kalnais bei vaizdingais kalnų kaimeliais. Gimtoji V.A.Mocarto Austrija yra didžiausia Alpių valstybė – du trečdalius teritorijos užima kalnai.

austrijos alpesAnksti ryte išvykite iš Lietuvos. Visą dieną keliausite per Lenkiją. Jos teritorija nuvažiuosite apie 650 km . Pagal dydį Lenkija – septinta Europoje. Mums ji yra tarsi “langas” į Europą, nes per šią šalį šakojasi keliai į daugelį Europos valstybių. Tarp įvairių regionų skirtumai yra gana dideli – kuo Jūs ir įsitikinsite. Kelias eis per Augustavo miestą, kurį išgarsino XIX a. antroje pusėje pastatytas 102 km ilgio kanalas.mLegendomis apdainuota šalies sostinė Varšuva, įsikūrusi abiejuose Vyslos krantuose, yra didžiausias šalies miestas (1,8 mln. gyventojų). Varšuva labai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą; didelė miesto dalis buvo visiškai sugriauta. Dabar į sostinę skverbiasi bankų ir verslo gijos iš viso pasaulio, kyla stiklu tvieskiantys dangoraižiai. Nuo Varšuvos kelias pasuks link Aukštutinės Silezijos. Niekur Lenkijoje nėra tiek daug naudingųjų iškasenų kaip Silezijos aukštumoje: gausu akmens anglies, sidabro, cinko, švino rūdos. Aukštutinės Silezijos kraštovaizdis – rūkstantys kaminai, daugiaaukščiai namai, įmonės, tankus kelių ir geležinkelių tinklas.

austrijos alpes2Vakare įvažiuosite į Čekiją. Čekija yra Europos centre. Šalis garsėja Bohemijos stiklu ir porcelianu, alumi, santechnikos gaminiais, automobiliais, knygų leidyba, aukštosiomis mokyklomis, gausybe muziejų. Vėlai vakare atvyksite į viešbutį Brno. Moravijos sostinė Brno, turinti 400 000 gyventojų, yra antras pagal dydį šalies miestas. Čia klesti mašinų, tekstilės pramonė. Apylinkėse daug vyndarių. Mieste iškyla didžiulė Špilbergo pilis – tvirtovė (XIIIa.), buvusi ir kalėjimu.

Ryte per Austriją išvyksite į Slovėniją. Atvyksite į Slovėnijoje populiarų kurortą – Bledą, įsikūrusį prie Bleisko ežero. Nuplauksite į salelę ežero vidury su mažyte Šv.Marijos bažnytėle arba aplankysite  Bledo pilį, kurioje yra muziejus ir restoranas. O gal norėsite pasėdėti ant ežero kranto ar išsimaudyti ežere (vandens temperatūra būna iki +24C).

Čia pernakvokite. Visą dieną skirkite aktyviam poilsiui kalnuose.  Vykite į Triglavo nacionalinį parką, kuriame viešpatauja aukščiausias šalyje Triglavo kalnas ( 2864 m). Pakerės įspūdinga ir civilizacijos nepaliesta slėnių ir kalnų gamta. Atvykę prie Bohinjsko ežero, apie valandą laiko eisite pėstute iki populiariausio ir garsiausio Slovėnijoje Savica krioklio, krentančio iš 78 m aukščio. Atokvėpio valandėlę atsigėrę krioklio vandens (kartu jis yra ir šaltinis), vėl leiskitės į kelią iki nedidelio kalnuose tyvuliuojančio Juodojo ežero. Palengva pakilkite į Pršivec  viršukalnę ( 1761 m). Prieš jus atsivers nuostabūs didžiausio Slovėnijoje Bohinjsko ežero vaizdai, išsimėčiusios kalnų papėdėse kerdžių trobelės. Kalnų takeliais nusileisite prie Bohinjsko ežero. Žygio trukmė 5-6 val. Jei bus laiko, gal panorėsite paplaukioti laivu.

alpes GrossglocknerKitą dieną išvykite į Austriją. Tie patys Alpių kalnai, tas pats gamtos grožis, tačiau valstybė kita – Austrija.   Pravažiuokite vaizdingiausiu ir labiausiai turistų mėgiamu Grossglockner Alpių keliu. Jis yra Gamtos rezervatas. Kelionė vienu automobiliu kainuoja apie 35EUR, bet tikrai verta visa tai pamatyti. Prieš 65 metus nutiestas kelias leidžia grožėtis nuostabia gamta tik atšilus orams. Tarsi tai būtų kelionė į „Antarktidą”. Kylant „ledynų keliu”, atsivers nenusakomo grožio reginiai, kur pievos, miškai, ganyklos, uolos ir ledynai keis vieni kitus iki pakilsite į 2500 m aukštį. Nuo Franco-Juozapo panoraminės aikštelės prieš akis iškils sniegu padengto Grossglockner kalno bei jo 3000 m aukščio kaimynų vaizdai. Funikulieriumi nusileisikte prie Pasterze ledyno.  Čia galite ir pernakvoti.

austrijos alpes3Kitą rytą vykite į aukštai kalnuose esantį Kapruno kalnų slėnį, kuriame telkšo du snieguotų kalnų suspausti turkio spalvos ežerai ir prie jų pastatytos viena už kitą aukščiau dvi užtvankos. Visą dieną būkite kalnų apsuptyje. Įspūdingas žygis: važiuokite kalnų autobusu, kelkitės didžiausiu Europoje atviru funikulieriumi, eikite pėsčiomis. Pirmoji 120 m aukščio Limbergo užtvanka yra 1672 m aukštyje. Ją pasieksite funikulieriumi. Nuo jos kalnų autobusu kilsite iki Mooser užtvankos, pastatytos 2036 m aukštyje. Kylant į kalnus, pravažiuosite 1700 m ilgio tunelį. Iš čia pasirinksite kalnų takelius, kad pasigėrėtumėte neapsakomo grožio kalnų bei ežerų panorama. Po aktyvaus pasivaikščiojimo apsilankykite kavinėje, parduotuvėje.

Leave a Reply

Close Menu