Apie viską po truputį

Ką pasiimti į kelionę

Patariame į kelionę pasiimti:
•    fotoaparatą, tuščių laikmenų arba kompiuterį, arba fotojuostelių;
•    rankšluostį ir higienos reikmenis: muilą,dantų pastą ir šepetėlį, šampūną, kremą rankoms ir veidui, kremą nuo saulės, servetėlių, plaukų džiovintuvą;
•    medikamentų: nuo savų ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinimo sutrikimų;
•    siūlų, adatą, žirklutes;
•    miegmaišis ar pledą, pagalvėlę miegui;
•    apsiaustą nuo lietaus arba skėtį;
•    drabužiai turėtų būti lengvi, medvilniniai. Avalynė patogi ir lengva, patartina storesniu padu. Kelionės metu būtina turėti šiltą megztinį ar striukę. Ekskursijoms turėti lengvą sportinę aprangą ir  avalynę neslidžiu padu, šiltesnius rūbus.
•    rankšluostį; maudymosi aprangą, patiesalą ir basutes pliažui;
•    galvos apdangalą, akinius nuo saulės;
•    kelionei skirtų stalo įrankių, puodelį;
•    arbatos, karštu vandeniu užpilamos sriubos, kavos, maisto (greitai negendančio). Kad maistas nepriplėktų, vyniokite į tam skirtą popierių ar aliuminio foliją (nedėkite į polietileno maišelius!!!). Neimkite į kelionę mėsos, grybų, ar kitų greit gendančių patiekalų.
•    Turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (tualetui, gėrimams ir kt.);

Nepamirškite apsidrausti kelionių draudimu!!! Juk nedaug kainuoja. Draudimo privalumas atsiskleidžia tik kritiniais atvejais, netaupykite 10Lt, drauskitės tik žinomose užsienyje tarptautinėse kompanijose (šiuo atveju patogu tai kad nereikės mokėti išlaidų, o grįžus į tėvynę atgaudinėti pinigų iš draudimo kompanijos), aš pavyzdžiui važiuodamas į europą draudžiuosi tik ERGO (čia ne reklama).

Rekomenduojame turėti papildomoje mokėjimo kortelėje pinigų kritiškiems atvejams. Europoje rasite įvairių bankomatų, vienuose galima išsigryninti tik MasterCard, kituose Maestro ar Visa, o trečiuose netgi Visa electron. Rekomenduočiau pinigus laikyti MasterCard, Maestro ar Visa kortelėse.

pasas EUDokumentai:

Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą (ES užtenka ID kortelės, tačiau pasas yra pasas). Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Dauguma valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Patariame tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą. Asmens tapatybės kortelės pripažįstamos ne visose šalyse, todėl rekomenduojame į kelionę vežtis pasą. Tikslesnę informaciją gali suteikti pasų tvarkymo tarnybos.

Vaikams iki 18m., vykstantiems vieniems, be tėvų, arba su vienu iš tėvų, reikalingas tėvų sutikimas, patvirtintas notaro ir jo kopija.

Pinigai:

Siūlome Lietuvoje nusipirkti lankomų šalių valiutos. Nors daugumoje Europos valstybių bankomatuose galėsite išsigryninti tos šalies valiutos, tačiau tualetui, arbatai ar panašiems reikalams visdėlto geriau turėti smulkių tos šalies pinigų. Patariu turėti keletą šimtų eurų, ar dolerių (priklausomai kurie labiau toje šalyje pripažįstami) grynais, maža kas atsitiks (pvz nedirbs bankomatas o reiks pavalgyti ar užsisakyti viešbutį).

Leave a Reply

Close Menu