Apie viską po truputį

Kelionės į pietinę Kroatiją

Dalmatija – pietinė Kroatijos dalis. Čia puikų jūros vaizdą papuošia dar ir kalnų gamtovaizdis. Makarskos kurortas žemyne (ne saloje) pasiūlys įvairiausius paplūdimius, daug vandens pramogų. Nebus nuvilti ir nardymo mėgėjai. Makarska – kurortas su naktiniu gyvenimu. Čia gausu restoranų, kavinukių, diskotekų.

1 diena    Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją.    Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena    Pusryčiai. Tranzitas per Austriją.  Atvyksime į Vieną.  Galime apžiūreti Austrijos sostinę.  Aplankykite  Habsburgų  dinastijos rūmus , Šv. Stepono  Katedrą , Operos rūmus , paminklą Johanui  Štrausui, Rotušę. Vakare atvykite į Kroatiją. Aplankykite Zagrebą. Nakvynei rinkitės viešbutį.

3 diena    Pusryčiai. Vykite į vieną gražiausių Europoje Plitvicos ežerų nacionalinį parką (pasaulio paveldas). Karstinės kilmės nepakartojamo kraštovaizdžio centre – 90 krioklių sujungtų 16 ežerų grandine (ekskursija trunka apie 4 val.). Vakare atvykite į Makarską – kurortą, įsikūrusį nuostabioje vietovėje, kalnų ir jūros apsuptyje. Čia pat vienas iš dešimties nacionalinių parkų – Biokovo, garsėjantis ne tik įspūdingais ir žaviais vaizdais, bet ir augmenijos bei gyvūnijos gausa ir įvairove.    Nakvynė pasirinkite viešbutį arba kempingą.

4 – 9 dienos    Visa savaitė galite skirti poilsiui prie jūros.

hrvatska kroatija2Norintiems geriau pažinti šalį laisvalaikiu siūlome įdomias išvykas. Laivais į salose įsikūrusius nacionalinius parkus, įvairiausios vandens pramogos, linksmi vakarai diskotekose „Grota“, „Opera“, „Tropikana“, kavinėse, restoranuose. Siūlome pusės dienos išvykos safario automobiliais į Biokovo gamtos parką Dinarų kalnuose su maitinimu kalnų namelyje. Įspūdingas, Mėnulio paviršių primenantis kraštovaizdis, šauniausia Adrijos jūros panorama nuo Vošaco viršūnės. Galima vykti visai dienai laivu į Adrijos jūros Hvaro ir Bračo salas: ramybe alsuojantys senoviniai miesteliai, nepaprasto skaidrumo jūros vanduo ir puikūs paplūdimiai, skani žuvis ir nebrangus vynas. Bračo salos Auksinis kyšulys – unikalus Adrijos paplūdimys savo žvaigždėta nerija vilioja turistus. Siūlome visos dienos žygį  Biokovo gamtos parke su kalnų vedliu. Išvyka į Dubrovniką – nemokama senamiesčio apžiūra!. Labiausiai  keliautojus į Dubrovniką vilioja kultūros ir istorijos paminklų gausa, ypač turtinga ir susižavėjimą kelianti miesto – valstybės istorija. Dubrovniko senamiestis įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursija senamiestyje: Pilos vartai, miesto siena ir jos fortai, Placos gatvė, Onufrijaus didžiojo šaltinis, Rolando kolona ir dar daugybė įdomių vietų kurias būtina aplankyti atvykus į Dubrovniką – viena solidžiausių Europos tvirtovių. Išvyka į Splitą – primenantį šlovingus Romos imperijos laikus. Šiandien Splitas yra antras Kroatijos miestas , vienas didžiausių  jos prekybos ir turizmo uostų. Turistus vilioja  gerai išsilaikę Romos imperatoriaus Dokletiano rūmai ir senamiestis su lauko kavinėmis ir nedidelėmis parduotuvėmis. Smagi pramoga turistams: vakarėlis kalnų restorane, ragaujant puikaus Dalmatijos vyno ir nepakartojamo skonio tradicinių kroatų patiekalų (minimum apie 10 EUR už vieną patiekalą be garnyro 🙂 brangi ta Kroatija).    Nakvynė Dubrovnike ir šalia jo – gana brangi

10 diena    Ryte išvykite iš Makarskos. Keliaukite per Kroatiją.

11 diena    Kelionė per Vengriją.  Sustokite prie Balatono ežero, paskanaukite vietinės virtuvės. Vykite į Budapeštą. per Dunojų kelkitės keltu. Nepamirškite pasižvalgyti Vengrijos sostinėje. Vykite į Slovakiją.

12 diena  Prasukite per Aukštuosius Tatrus. Jei patiks – pasilikite ilgiau.

13d. Keliaukite per Lenkiją namo.

P.S.: Rasite daug ekskursijų be mokesčių:

Dubrovnike – gražiausiame Kroatijos mieste – tvirtovėje (įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą)

Splite (šio miesto pavadinimą dažnas susiesite su krepšinio komanda), kuriame dar vienas pasaulio paveldo objektas – Romos imperatoriaus Dioklektiano rūmai.

Budapešto senamiestyje (UNESCO globojamas  pasaulio paveldo objektas).

Leave a Reply

Close Menu