Apie viską po truputį

Fizikos laboranto dienoraštis 2 dalis

Prabėgo trys metai..

Balandžio 5. Gerai laisvėje. Šefas nenori mūsų matyti.

Balandžio 6. Įsidarbinome kaimyninėje laboratorijoje. Institutas pasikeitęs. Kiti laikai atėjo. Visi svaigsta inicijavimu, bendradarbiavimu ir ,aišku, pinigais. Neliko polėkio. Liūdna. Geras spiritas deficite.

Balandžio 10. Jaunimas nemoka žaisti Quake’o. Netgi pirmojo. Logika – “pradžioje pinigai- darbas vėliau” prie gero nepriveda.

Balandžio 11. Bandėm įveikti spirito trūkumą. Eterio priemaišos skonio negadina. Šaunu, linksma ir jokio kvapo.

Balandžio 12. Receptūrą pavogė. Vaikai nežino su kuo žaidžia. Darbiniai žurnalai nepašvęstiesiems mirtinai pavojingi.

fizikaBalandžio 17. Kvaileliai. Kaimynai chemikai pagamino iš kojų verčiantį haliucinogeną. Pažodžiui. Ventiliacija nepadėjo, kinus išvilko i lauka. Guli kūdikių pozomis ir šniurkščioja. Sprendžiant iš kalbos nuotrupų ir koordinacijos nebuvimo jie įsikūrė kažkur penktojo rojaus rato apylinkėse. Apmaudu. Norėjosi atvirkščiai.

Balandžio 18-29. Keista, bet mūsų net neįtarinėjo. Dirbam- mėtom pėdsakus. Įsisavinom naujas programas ir kompiuterius.

Gegužes 1-10. Receptūrą liaudis sutiko entuziastingai. Atminties duobes.

Gegužes 11. Sutikom Antaną. Dabar jis mecenatas. Auksine grandine, pirštuose kreditiniu korteliu kalade ir žiedu kilogramas. Bando užgauti. Čia jie be reikalo. Pas mus po ranka klaviatūros. Ir platus išėjimas i internetą. Tai, kad visos jo korteles deaktyvuotos už skolas jis dar sužinos. O kol kas toks žmogus nebuvo įžengęs i instituto teritorija, nebuvo atvykęs i sali, nevedė, nesimokė, ir iš viso nebuvo gimęs. Tačiau ieškomas Interpolo, kaip teroristiniu grupuočių vadeiva. Ginkluotas ir labai pavojingas.

Gegužes 12. Su laiku apie Antaną bus surinkti visi popieriai ir viskas paaiškės. O šiandien sužinojom, kad jo namus šturmavo “Aras”. Sprogus granatai objektas faktiškai nusikando liežuvį. Išmušant šakutę iš pirštų buvo sulaužyta ranka. Dvejose vietose. Duoti parodymu žodžiu ar rastu Antanas dar ilgai nesugebės.

Birželis. Iš ligonines grizo chemikai. Mažiau kaip puse. Judesiai ir kūnai lengvi, kalba nerišli. Bet iš žvilgsniu matyti, kad mes čia jau nebegyventojai. Liūdna.

Birželio 15. Gamyklinis spiritas tampa deficitu. Mūsų mikrorobotas pagautas nupylinėjantis pažadėtąjį skystį iš svetimo šefo seifo. Pareikšta, kad tai jų pačių gaminys. Jiems prižadėtos premijos. Jei suras adaptuotas robotui programas ir valdymo moduli.

Birželio 17. Surado. Tiksliau mes patys atidavėm. Jų draugai mus įtikino. Ačiū draugams. Už tai, kad išjungė lygintuvus ir atnaujino oro tiekimą. Ką ir kalbėti, laikai keičiasi.

Birželio 18. Dejom ant chemijos ir robototechnikos. Pakeitėm laboratorija. Dabar mes fizikai-optikai.

Liepos 1. Sudarėm kontraktą. Trimačio vaizdo holografinei sistemai. Turėtų projektuoti turini vaizdą pasirinktoje srityje emiteriniu sistemų viduje.

Liepa-rugpjūtis. Atsidavę darbavomės.

Rugpjūčio 20. Viskas paruosta. Bandysim. Jei užteks kompiuteriu galingumo bus netgi animacija. Emiterius sumontavom pagal instituto aptara.

Rugpjūčio 21. Veikia. Animacija taip pat. Čečėnų kovotojai visai realistiški. Apsauga akimirksniu atsake automatu ugnimi. Valdymo programa pakibo. Teritorija užpildyta vabalais iš “Starship troopers”. Iš dykvietes puses du vaikštantys tankai iš “Star wars”, virs galvų “Mirties žvaigždė”. Apsauga užėmusi žiedine gynyba- tvirti vyruku nervai, neišsibėgiojo. Vaizdas matomas net iš išorės- kariškiai net nebando artintis. Pastote vėl mus pavedė. Vakarop. Mūsų nesušaudė tik todėl, kad buvo pasibaigę šoviniai.

Rugpjūčio 22. Užsakovas patenkintas. Nauja videotechnika pigi, projektuojami vaizdai realistiški. Mes dabar turtingi. Vila Palangoje, Mercedes po langais, sąskaitos bankuose.

Rugpjūčio 23. Nei vilos, nei Mercedes, nei sąskaitų. Labai vaizdingai buvo paaiškinta kiek daug mes skolingi. Ką padarysi- Šeima yra Šeima. Teko dalintis. Už savo dalį nusipirkau vinčesteri. Abiem.

Rugsėjis. Tyrinėjame šaltąją branduoline sinteze. Prižiūri akylai. Kaip suprantam rezultatais suinteresuoti penki institutai, trys žvalgybos ir viena korporacija. Mums vienodai. Jau yra pirmieji rezultatai. Reaktoriaus prototipas paruostas išbandymui. Mūsų neprileido. Netgi i teritorija- kriminaline praeitis užkirto kelia. Iš jų puses kvaila buvo taip elgtis. Iš kur jiems žinoti, kad misinio slėgis instrukcijoje- atmosferomis, o gradacija pulte- svarais kvadratinėje pėdoje. Reaktorius išlydęs grindis, tris aukštus įsikūrė 70 metru gylyje pabaigęs kuro atsargas. Kaip ir buvo numatyta.

Spalis. Patraukėm i miškus. Slapstėmės. Sulysom. Pasidavėm patys. VSD. Karininkas pasakė, kad dar turėjome savaites tris. Vėliau vis tiek butu suradę. Įsalusius. Sutikome su viskuo

Lapkritis. Jie mus suprato pažodžiui. Deja, kelio atgal nebėra. Lytis – moteris. Blondines. Akys mėlynos. Projektuojam lazerines patrankas “Žvaigždžių karu” programai.

Leave a Reply

Close Menu