Apie viską po truputį

Informacija gripo epidemijos metu

Plintant gripui Lietuvoje, rekomenduojama:

– Reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.

– Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną (geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne).

– Panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti tam skirtose vietose.

– Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.

– Vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma – dėvėti apsauginę kaukę.
– Susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).

Pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius) rekomenduojama:

– Likti namuose (iki 7 dienų), nevykti į darbą, mokyklą.

– Nedelsiant kreiptis į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją.

– Laikytis ne mažiau kaip 1 m. atstumu nuo kitų žmonių.

Vaikų ugdymo įstaigų administracijoms rekomenduojama:

– Paskelbti informaciją, kad tėvai neleistų sergančių vaikų į vaikų ugdymo įstaigą;

– Susirgus mokykloje, t.y. vaikui pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius)  nedelsiant išleisti vaiką į namus ir apie tai informuoti tėvus.

– Supažindinti vaikus ir mokytojus apie rekomenduojamas gripo apsaugos priemones.

– Dažniau vėdinti ir valyti patalpas.

– Riboti su ugdymo veikla nesusijusius renginius mokykloje.

www.sam.lt

Ką daryti pajutus į gripą panašius simptomus

Pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius) rekomenduojame likti namuose (iki 7 dienų), nevykti į darbą, ugdymo įstaigą. Susirgęs asmuo pirmiausia turėtų kreiptis į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją.

Šeimos gydytojo nedarbo metu (esant temperatūrai daugiau nei 38,5 ar kitiems stipriems simptomams) – kreiptis į ligoninių priėmimo skyrius arba kviesti greitąją medicinos pagalbą.  Esant temperatūrai aukštesnei nei 38,5 – ją sumažinti vaistais ir tada kreiptis į  šeimos gydytoją, jei temperatūra nekrenta ar savijauta labai bloga ir asmuo negali nuvykti į gydymo įstaigą – kviesti greitąją medicinos pagalbą.  Likus namuose, kol bus suteikta medicininė pagalba, dėvėti kaukę, laikytis 1 m. atstumu nuo kitų aplinkoje esančių žmonių. Labai svarbu  laikytis asmens higienos reikalavimų – reguliariai plauti rankas tekančiu vandeniu su muilu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus. Taip pat naudoti tik vienkartines nosinaites ir jomis, kosint ar čiaudint prisidengti burną, o panaudotas išmesti tam skirtose vietose.

Vaikų ugdymo įstaigų administracijoms siūloma informuoti tėvus, kad neleistų sergančių vaikų į vaikų ugdymo įstaigas. O susirgus ugdymo įstaigoje, t.y. vaikui pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius),  nedelsiant išleisti vaiką į namus ir apie tai informuoti tėvus. Taip pat supažindinti vaikus ir mokytojus, dėstytojus apie rekomenduojamas asmenines apsaugos priemones. Labai svarbu dažniau vėdinti ir valyti patalpas, riboti su ugdymo veikla nesusijusius renginius mokykloje.

gripo virusas

Leave a Reply

Close Menu